• Yeni
DH Labs - Silver Sonic
DH Labs - Silver Sonic

The Revelation

TheRevelation

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

Ses röprodüksyonunun temeli en iyi performansı yakalayabilmek için piyasada mevcut en iyi malzemeleri kullanmak olmuştur. DH Labs'in 10 yıllık başarı hikayesinin gizemi de, kusursuz bir kablonun nasıl bir performans göstermesi gerektiğini anlamak yolunda göstermiş olduğu tutkulu arayışta yatmaktadır.

"The Revelation" (keşif) sahneye çıkar...

Altı saf gümüş iletken helezoni şekilde örülmüş. Her bir iletken, DH Labs'in tescilli Air Matrix dielektrik malzemesinin teyp sarılma versiyonuyla hava boşluklu olarak yalıtılmıştır. Sonuç, müthiş dinamikler ve müziğe daha fazla yaklaşmanızı sağlayan gerçek bir açığa çıkma (revelation) olmuştur.

Kablo, çok hoş görüntülü elyaf örgülü bir dış ceketle kaplıdır ve özel RCA konektör ile özenle sonlandırılmıştır.Ödüller:

DH Labs
Revelation

ara kablo
elde edilmesi çok zor olan

Japonya'nın 2013 yılı AA
ödülüne layik görüldü


Yorumlar:

Burak Meriç bey Revelation ara kablo ile ilgili 17/10/2011 tarihinde çok etraflı bir inceleme yazısı yolladı. Yazının ilk paragrafı şöyle:

"Ses sisteminizin neler yapabildiğini biliyor musunuz? Eğer bir DH Labs Silversonic Revelation’la müzik dinlemediyseniz, emin olun neler yapabildiği konusunda henüz tam anlamıyla bir fikir sahibi olmamışsınızdır. Revelation doğallığı, detayları ve hızıyla inanılması zor işler başarıyor. Uzun yıllar ses sistemimin asıl performansının sadece yüzde 60’ıyla yetindiğimi görmek gerçekten acı verici bir tecrübe oldu. Bu kablo müzikle aranızdaki engelleri kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda sisteminizi de başka bir lige çıkarıyor. Tabii bunun için ona en az 300 saat vermeniz şart! Biraz sabır... Sonrasında Hi-Fi dünyasındaki bu gizli mücevherinizi gururla arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz. 16 yıldır gazetecilik mesleğiyle uğraşan ve bunun üç yılında da teknoloji editörlüğü yapan biri olarak Revelation’ın müziği neredeyse dokunulur kıldığını söyleyebilirim. Sahnesi o kadar üç boyutlu, ritim duygusu o kadar güçlü ki, kendisinden daha pahalı olan eski kablomla arasındaki fark gece ile gündüz gibi oldu. Revelation’dan sonra bir daha kablo değiştirmeye ihtiyacınız olacağını hiç sanmıyorum...."

yazının tamamı

 


SixMoons.com'da çıkan yazıdan bir alıntı:

"...Bütün ara kablolar arasında beni en çok etkileyen The Revelation oldu. Müzikalite dışına hiç çıkmadan ve "klinik" (soğuk) olmadan kayıtlardaki en fazla detayı bu kablo ortaya çıkardı. Sizi frekans bandındaki herhangi bir aralığa doğallık dışı bir şekilde odaklamaya çalışmadan, kusursuz bir üç boyutlu sahne oluşturuyorlar..."

yazının tamamı


SoundStage.com'da çıkan yazıdan bir alıntı:

"...Sonuç şöyle: şu ana kadar duyduğum herhangi bir tepe seviyedeki ara kablo kadar açık ve renklendirilmemiş bir şekilde çalan ama onların fiyatlarının yakınına bile gelmeyen bir kablo bu.

Özetle, the Revelation kablo, Nordost Valkyrja'nın açıklığı ve sübjektif hızına, Analysis Plus Solo Crystal Oval'in orta frekans canlılığına ve Acoustic Zen Silver Reference'ın genel dengesine sahip. Nordost ve Acoustic Zen ara kabloların fiyatları The Revelation kablonun fiyatının çok çok üzerinde, ve Analysis Plus ise (çift) metre başına 50,- $ daha pahalı. Revelation kablonun bu seçkin grupla aynı ligde yer alması önemli bir başarı ama bunu çok daha hesaplı bir fiyata gerçekleştiriyor olması bir "revelation" (keşif)..."

yazının tamamı


Positive Feedback Online'da çıkmış olan yazıdan bir alıntı:

"...İçinde bulunduğum ruh halinden bağımsız olarak the Revelation kablolar tutarlı bir şekilde müzikal ve keyif vericiydi. Sesini tarif etmek için aklıma gelen sıfatlar şöyleydi: "detaylı", "sıcak", "havadar", "dokunası", "dinamik", "organik", "harmonik yönde kompleks", "zarif" ve "hızlı" büyük bir dinamik aralık ve ritm duygusu. Bütün bu özellikler, kesinlikle köşeli, sert, soğuk ve parlak olmadan, son derece doğal ve müzikal bir şekilde sunuluyor...

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.