Kim Ne Dedi ?

"Timpani mağazasına evim için müzik seti seçimi yapmaya gittiğimde, inanılmaz bir titizlik, 'ses, akustik ve tını' konularında bilinç, yardımsever bir profesyonellik ve müzik dinleme duyarlılığı ile karşılaştım.
Bu imkana İstanbul'da sahip olabildiğime çok mutlu oldum.
Sonuçta, iyi müzik tınının derinliğindedir.
Bu konuda bilinçli kişiliklere denk düşmek de şanstır..."

Fazıl Say

Fazıl Say'ın sistemi

 

"Timpani'de bütün sistemler o kadar iyi çalıyor ki, burada müşteri olup bir tercih yapmak zorunda olmak zor iş."

Aydın Esen

 

"Sevgili dostum Adnan Arduman, Timpani’de bize iyi ses dinlemenin sadece yüksek fiyatlar ve cüsseli aletler ile olmayacağını gösteriyor. Uygun fiyatlı high end ürünler ve iyi birleştirme teknikleri ile Timpani'nin her dinleme köşesinde birbirinden lezzetli sesler alabiliyorsunuz."

Özhan Atalay
Moderator
www.audiophile.org

 

"Timpani'de çok yakın bir ilgi ve bilgi ile karşılaştık. Özellikle Antique Sound Lab amplilerin seslerinden çok etkilendim ve uzun araştırmalardan sonra bir çift Antique Sound Lab Monsoon ampli satın aldım."

Emin Güven Yaşlıçam
 
 

"Uzun süredir peşinde koştuğum gerçek müzik cennetine Timpani sayesinde kavuştum. Tek şikayetim; arabamda müzik dinleyemez oldum. Lambali oto amplisi ne zaman çıkacak Adnan Bey? Teşekkürler."

Serdar Hamit Davutoğlu
 
 
 

"Aylardır sıkıntı çektiğim, 'audophile nevroza' rahatsızlığımdan Timpani sayesinde kurtuldum. Son 8 aylık audio yolculuğumu göz önüne aldığımda, kendimi evde hissedip daha iyi seslerle zenginleştiğim, farkındalığımı arttırmaya en fazla katkıda bulunan Timpani'ye sonsuz teşekkürler... "

Kerem Küçükarslan

 

 

"Evde değilsem Timpani'deyimdir. "

Savaş Arıhan

 

"Timpani Audio kurduğu mükemmel sistemlerle müzik keyfimizi arttırıyor ama cebimizi boşaltmıyor,daha ne isteyebiliriz ki?!"

Oğuzhan Yağcı

 

"Daha iyisi can sağlığı."

Mesut Can Karatay
  
 
"Timpani'den yaptığım alışverişten sonra müzik dinleme sürem ciddi bir şekilde arttı ve hatta dinlediğim müzik türünde bile değişiklik oldu."

Gündüz Bayer

 

"Adnan Arduman beyefendinin müstesna kişiliği seçmiş olduğu markalarla harikulade bir sinerji oluşturmuş. Timpani bütün audiophile'lerin ilgisini çekebilecek cihaz ve bilgi alt yapısına sahip standartları yüksek bir yer. "

Aytekin Erçin

 
"Timpani'de aynı hobiye tutkulu bir yakınınızın evinde hissedersiniz kendinizi. Adnan beye nezih yaklaşımı, bizden esirgemediği tecrübe ve bilgi birikimi, hifi dünyasından özenle seçip süzdüğü ürünlerle tattırdığı tınılar için yürekten teşekkürler."

 

Taner Toprak

"Timpani sayesinde high end sistemlerin ses kalitesini duyabilmek için bir servet harcamak gerekmiyor. Gayet makul fiyatlara çok çok iyi ses kalitesine ulaşmak mümkün."

Cüneyt Borçbakan


"Müziğin gösteriş ve cafcafadan önde geldiği bu müessesedeki marka sadakati ve seçimi; bilinçli destek ve servis altyapısı özellikle takdir ettiğim özellikler. Piyasadaki genel kargaşadan uzak, sakin, düzenli ve uygar ortam taşıması da cabası."
Nazif Topçuoğlu

 
"Timpani ile ilgili fazla söze gerek yok. Eğer web sayfasındaki 'felsefemiz' bölümü bir manifesto ise ben bir müşteri/dost olarak Timpani'nin buna sadık kaldığına şahitlik ederim; bence bu çok iyi ve kendinizi her zaman güvende hissediyorsunuz. Sevgili Adnan'nın bizi daha nice nice çeşitli ürünlerle tanıştıracağına inanıyorum."
Boylan Or

 

"Uluslararası audio çevrelerinde Adnan Arduman gibi saygıyla anılan bir ismin, müzik ve ses bilgisini, onyıllara yayılmış ticari güvenilirliği ile birleştirerek Timpani çatısı altında hizmete sunması, müziği doğru dinlemek isteyenler için çok nadiren bulunabilecek bir fırsat."
Kamil Şükûn

 

"Müzik setimi değiştirmek benim için her zaman dert olmuştur. Ne almalıyım, nasıl seçeceğim, tarafsız bilgi alabilecek miyim, çok mu para vermek lazım, karşılığını duyabilecek miyim gibi endişeler bu süreci hep geciktirmiştir. Timpani'ye giderken de aynı endişeyle gittim. Ancak gittiğimde farklı ama hemen hepsi hesaplı fiyatlardaki, önceden çalışılıp hazırlanmış birçok sistemi arka arkaya dinleyince kararı vermek korktuğum kadar zor olmadı. Daha fazla beklemeye gerek yoktu, ertesi gün sistem evde kurulmuştu. Sadece ben değil evdeki herkes ses farkını hemen anladı. Şimdi daha çok ve keyifle müzik dinliyoruz."
Vedat Mimaroğlu

 
"Adnan beyle bu hobi vasıtasıyla tanıştık. Bu hobi ile ilgili yaptığı herşey olay aslında! Yıllarca sitesinden bilgi aldık. CD'ler, teknik bilgiler, yabancıların gösterdiği ilgi, sistemler, aşinalıklar, öyle ışık tuttu ki bizlere. Yurt dışındaki başarılarından da gurur duyduk bir Türk olarak. Biz de varız dedik. İşte Timpani de böyle. Kalitesini ve bilgisini her yere serpiştirmiş Adnan bey. İnanın e-mail'leri bile neşeli ve bilgi dolu, farklı. Gidin tanışma şansına varın, birşey almasanız bile, sorun, dürüst cevaplar alacaksınız. Tüccar değil hobiist bir hi-end firmasıyla tanışın. Tebrikler Adnan bey."


Emre Tekmir

 


"2004 yılında Okan Başçavuşoğlu vasıtası ile tanıştığım Sayın Adnan Arduman beyefendi şimdiye kadar olan müzik bilgi ve zevkimi bambaşka boyutlara taşıdı. Ailece yaptığımız haftasonu ziyaretleri neticesinde bir AQ-1001 Antique Sound Lab ampli ve AH! Njoe Tjoeb 4000 lambalı CD çalar sahibi oldum. Ancak artık Timpani'yi eskisinden daha sık ziyaret ediyorum. Kendisine, zevkle paylaştığı bilgi ve tecrübeleri için teşekkürler!"


Ahmet Tevfik Okday

 

 
"Ciddi bir müzik dinleyicisi -ve dinleticisi- yim. En çok, canlı dinlemeyi seviyorum. İcralar her zaman "harika yorumlar", "unutulmaz performanslar" olmasa da, ben canlısını tercih ediyorum. Eh! Böyle olunca, kayıttan dinlerken de, canlıya en yakın sesi almak istemem doğal herhalde…
Yıllardır epeyce CD ve plak biriktirmişim. Bunları çeşitli aletlerden yıllarca dinledim. Kulağım hep daha iyisini aradı. Evvelce aletlerim harc-ı alem şeylerdi, zamanla yerlerini pahalı "hi-end" lere bıraktılar. "Fena olmayan/idare eder" bir düzene sahip oldum. Epeyce böyle gitti.

Son olarak, eski -ve sesini beğendiğim- hoparlörümü Timpani'de dinleyip, evdeki diğer aletlerle birlikte denediğim Antique Sound Lab Hurricane amplilere bağladım. Adnan'ın önerisiyle bazı kabloları değiştirdim. Kaynak, hala eskisi… Gene eski pikabımı bir fono katı ile yeni amplilere bağladım. Kimse de bana, "onu da değiştir, şunun yerine de şunu verelim" demedi. Şimdi, hem CD, hem plaklarımı keyifle, huzur içinde tekrar tekrar dinliyorum.

Marka-model bilmem, elektronik aletlerden anlamam, yeni çıkan şeyleri takip falan etmem… Sadece, sonunda, kulağım "tamam, budur!" dedi. Hülasa: Bir sürü paraya aldığım eski sistemden "vasat" bir ses alıyorken, şimdiki "gayet iyi" sistemim bana çok daha az paralara maloldu. Daha ne olsun birader?

Tabii, hala tam sahnede çalan müziği dinler gibi olmuyor ama, çok şükür, epeyce yaklaştı."

Ahmet Çakaloz

 

"25 yıllık inişli çıkışlı bir hi-fi serüveninin içersinde zaman zaman mutlu bazen de mutsuz yolculuklar yaptım. High-End'e tırmanıp tüm sorunları hallederim düşüncesinde olduğum dönemlerde yaşadığım hayal kırıklıkları, önemli sayılabilecek bütçelerin ayrıldığı sistemlerin sıra performansa gelince ayrılan bütçe ile doğru orantılı sonuçlar ortaya koyamaması ile bir dönem hobimi fobiye dönüştüren bir serüvendi bu. Ta ki uzun yıllardır uzaktan tanıdığım ve takdirle izlediğim sevgili Arduman ile yolarımızın kesiştiği güne kadar.

Şimdi PrimaLuna ProLogue Two ve AH! Njoe Tjoeb Reference sahibiyim. Her iki cihazı, lafı çok fazla uzatmadan, şu sözcüklerle ifade etmem yeterli olacaktır sanırım:

"Bu cihazlar 3'er 5'er bin Euro'luk bilinen high-end marka kasalarının içersine yerleştirilse en katı ve önyargılı odyofillerin bile beğenisini kazanacağından şüphe duymuyorum"

Bu cihazları Türkiye'ye getirip bizlerle tanıştıran, high-end sese çok büyük bütçeler ayrılmadan da ulaşılabileceğini kanıtlayan Sn. Adnan Arduman'a tüm odyofiller adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Hi-fi yolculuğuna çıkan her odyofilin yolunun Timpani'yle kesişmesi dileğiyle."

Cihat Kumaşçıoğlu

 

"Boğazdaki bir başka güzellik."

Erhun Şerbetçi

 

 

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.