• Yeni
Rega
Rega

Rega Kyte

Rega kyte

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü
Kyte hoparlör, gerçek Rega sesini uygun bir fiyata sunmak için titizlikle tasarlanmıştır. Şaşırtıcı derecede doğal sesine kendinizi kaptırabilirsiniz. Rega’nın kendi üretimi olan tiz sürücüsü ZRR ünitesini ve el yapımı Rega MX-125 mid/bas sürücüsünü barındıran bu kompakt hoparlör, herhangi bir ses sistemine kolaylıkla uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Yepyeni bir tasarım olan Kyte hoparlörlerin fenolik reçine kabini el yapımıdır ve Rega’nın kendi fabrikasında tasarlanıp üretilmiştir. İstenmeyen rezonansları önler, dinamikleri ve bas performansını iyileştirir. Kyte hoparlörlerin konumlandırılması kolaydır ve bir de opsiyonel ayağı vardır.
 
 
Rega Kyte Kitaplık Hoparlörü  
   

ANA ÖZELLİKLERİ
- Özel tasarım fenolik reçine kabinler
- Özel seramik plaka ile çapraz destekleme
- El yapımı MX-125 mid/bas ünite
- Rega tasarımı ZRR tiz ünite
- Bas refleks tasarım, arka yüzde tahliye çıkışı
- İngiltere’de tasarlanmış ve üretilmiştir
- Üretim hatalarına karşı ömür boyu garantilidir

 

 
Buy Rega Kyte Loudspeaker | Free UK Shipping | Expressive Audio  
   

Rega’yı yakından izleyenler, Rega’nın pikapların tasarım ve pazarlama yöntemlerini her daim sorguladığını bilirler. Sürdüregeldiğimiz deneyler ve araştırmalar, en yaygın inançları çürütmemize ve makul fiyatlara dünya çapında ses kalitesi üretmek için gerçek mühendisliği kullanmamıza olanak sağladı. Ancak hoparlör pazarı çok farklıdır, çünkü bu pazarda yüzlerce rakip yaratan geçerli bir bilimsel ve mühendislik disiplini hali hazırda mevcuttur. Birçok hoparlörün başarısı, güçlü pazarlamaya, göz alıcı reklam bütçelerine (Rega reklama bütçe ayırmaz) ve perakendecilere sunulan mali teşviklere bağlıdır. Birçok markanın reklamlara harcayacağı bütçeyi Rega tamamiyle benzersiz bir kabin yapısı, tiz ünitesi ve mid/bas sürücüsünün araştırma ve geliştirmesine harcadı. Crossover bileşenlerimizi bile kendi bünyemizde ürettik.


Peki neden fenolik reçine kullanıldı? Geleneksel olarak kabul görmüş hoparlör algısı, evdeki mobilyalara uyum sağlayacak ahşap kaplamalı dikdörtgen prizma şekilli bir kabindir.

Piyasa her zaman hoparlörlerin bir mobilya olmasını talep etti ve, 90’lı yıllardan itibaren Avrupalı üreticiler, Uzakdoğu üretimi ahşap kabinler ile kendi fabrikalarında üretilecek yüksek fiyatlı ahşap kabinler arasında bir seçim yapmak zorunda kaldılar. Fakat son zamanlarda bu alanda gerçekleşen değişimler sonucunda, tercih edilen hoparlör stillerinin modern kalıplara sahip, fonksiyonel malzemelerle yapılmış olduğuna şahit olduk. Ahşap olmayan daha fonksiyonel malzemelerin hoparlör kabini olarak kabul görmesi Rega’nın uzun süredir sahip olduğu bir hayali gerçekleştirmesine önayak oldu. Kyte’ın kabinini üretebilmek için sert termoset fenolik reçinenin enjeksiyon kalıplaması için bir İngiliz firmasıyla işbirliği yaptık. Fenolik reçinenin doğal sertliği büyük avantaj sağlamaktaydı ve buna ek olarak, seramik plakalar ve kompleks iç kuşaklama ile rijiditesi daha da iyileştirildi. Bu benzersiz kabin yapısı, diğer İngiliz yapımı kaliteli hoparlörlerin fiyatının üçte biri ile sağlanmıştır.

 

 

teknik_kyte_brace-01.png

 

Teknik Özellikler:

Sistem: 2 yollu
Kabin Tasarımı: Bas refleks, arkadan portlu
Kabin Yapısı: Fenolik reçine
Mid/Bas Ünitesi: Rega MX-125
Empedans: Nominal 6 Ω
Duyarlılık: 89 dB
Yüksek Frekans Ünitesi: Rega ZRR
Boyutlar (arka ayak takılıyken) (Y x G x D): 325 x 188 x 232 mm
Ağırlık (her biri): 3,73 kg
Maksimum güç talebi: Kanal başına 80 W (bu rakam, kullanılan amplinin kalitesiyle ilişkili olduğundan, ortalama bir değer oluşturma amacıyla verilmiştir yalnızca).

Kullanım Kılavuzu (İngilizce)

https://www.rega.co.uk/download/kyte_user_manual_ml_02.pdf

 

 

"Tıpkı fren, hızlanma ve yol tutuşu arasında mükemmel bir dengeye sahip olan o ender araba gibi, Kyte hoparlörler bir müzikseverin ihtiyacı olabilecek her şeye sahip. Harika basları, pürüzsüz ve detaylı tizleri ve dengeli orta sesleriyle ses performansında ne eksik ne de fazla var. Bu sayede Kyte hoparlörler Rega’nın kalite/fiyat oranı çok iyi olan ürünler yaratma hedefini tümüyle karşılıyor. Giriş seviye hoparlörlerin genelinde varolan grenli ve bulanık ses, Kyte hoparlörde kesinlikle mevcut değil. Bu nedenle, Kyte fiyatının çok üzerinde bir hoparlör gibi çalıyor.

Eğer hifi yolculuğuma yeni başlıyor olsaydım, hiç düşünmeden Kyte hoparlörleri satın alırdım. Yeni başlamıyor olsam bile bir çift alabilirim çünkü gerçekten çok havalılar.”
 
Rega Kyte hoparlörlerle ilgili Tone Audio dergisinde Jeff Dorgay imzalı çok güzel bir yazı çıktı. Sonuç bölümünün çevirisini aşağıda bulabilirsiniz.

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.