• Yeni
HEGEL
HEGEL

CDP2A mk2

CDP2A-mk2

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

Hegel’in giriş seviyesi CD Çaları CDP2A mk2‘nin tasarımının özü referans CD Çalar CDP4A mk2’ye dayanıyor ve onun birçok özelliği aynen korunmuş.
CDP2A mk2‘nin Hegel tarafından tasarlanmış yüksek kalitede bir CD transport mekanizması var. Bu mekanizma CDP4A mk2’de kullanılan mekanizmanın eşi.

Gerçek anlamda dengeli (balanced) sinyal dönüşümü sağlamak için, audio devresi üzerinde çok katmanlı 24-bit / 192 kHz dönüştürücüleri ve buna ek olarak Hegel’in özel analog katları var. Jitter’ı olabildiğince düşük seviyede tutulabilmek için, CDP2A mk2 Hegel’in ana saat devresini kullanıyor.

Hegel’in her iki CD Çaları da ön yüzdeki iki düğmeyle veya uzaktan kumanda ile kumanda edilmektedir. İki düğmeli tasarım ve yumuşak eğimli ön panel Norveç Tasarım Konseyinin (Norwegian Design Council) “Tasarım Mükemmeliyeti Ödülünü” (“Award for Design Excellence”) kazanmıştır.

Sol tarafta bulunan düğme, açma/kapama işlevi dışında CD’deki parçalar arasında gezinmenizi sağlıyor. Sağ taraftaki düğme ise çekmeceyi açıp/kapama ve çalma/durdurma fonksiyonlarını yerine getiriyor. Çok kolay bir kullanımı var ve dış görünümü de Hegel’in diğer cihazlarıyla son derece uyumlu.

CDP2A'nın arka görünüşü

CDP2A mk2’de bir çift XLR (balanced) ve bir çift RCA analog çıkış ile bir adet koaksiyal dijital çıkış bulunuyor.

CDP2A mk2, her tür müzik sistemine bağlanarak kullanılabilir ama Hegel’in sıradışı müzik performansından tümüyle yararlanabilmek için onun Hegel ampli ve preamplileriyle birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Teknik Özellikler:

24bit 192kHz çok katmanlı DACs senkronize örnekleme artışı ile
Hegel SuperClock jitter seviyesi: 14ps ‘den az
Analog çıkışlar: RCA Unbalanced ve XLR balanced
Dijital çıkış: 75 ohm SPDIF RCA konektör
Frekans aralığı: 20kHz’e kadar +/- 0.1dB’den aza bir sapma ile
Gürültü tabanı: -120dB’den az
Kanal etkileşimi: -100dB’den az
Distorsiyon: %0.002‘den az
Signal seviyesi: 2.3V
Boyutlar: 8cm x 43cm x 29cm (YxExD)
Ağırlık: 10kg

 

Yorumlar:

Burak Meriç beyin CDP2A mk2 ile ilgili görüşleri

Burak bey CDP2A mk2'yi Timpani'de test edip satın aldı ve evindeki sonuç beklentilerinin o derece üstüne çıkmış ki bize müthiş bir yazı yolladı. Aşağıda yazının ilk paragrafını sunuyoruz. Yazının tamamını okumak için sondaki linki tıklayabilirsiniz:

"Tanrım; nereden başlasam, nasıl anlatsam, kime teşükkür etsem?.. HEGEL’in kurucusu, başkanı ve bir elektronik gurusu olan Bent Holter’a mı yoksa onu bizle tanıştıran Adnan Arduman’a mı? Coşkumu ne olur mazur görün, 39 yaşındayım ama hayatımda ilk kez böyle bir deneyim yaşıyorum. Onunla müzik dinlemek Nicole Kidman’la birlikte olmaya benziyor! Sesi adeta yıllanmış bir şarap gibi. Megan Fox demedim çünkü o duyguyu herhalde CDP 4A’da yaşayabilirsiniz. Bir cihaz bu kadar mı değiştirir ortamı, bir cihaz bu kadar mı değer katar sisteminize? Bir CD çalar bu kadar mı iyi çalabilir? Neresini anlatsam, nereden başlasam ki? Onunla müzik dinlediğinizin daha birinci saniyesinde yüzünüze hakim olan gülümsemeyi saatlerce silemezseniz şaşırmayın...."

yazının tamamı


 

Haute Fidelite

Haute Fidelite dergisi H70’e “Çok İyi Kalite/Fiyat Oranı” anlamına gelen “Meilleur Achat” ödülünü vermiş.

yazının tamamı


 

 

SoundStage!

Yüksek çözünürlükle indirilen müziklerin yaygınlaşıp yeni standarda dönüşeceği güne kadar sizi götürecek ve bir daha değiştirmek istemeyeceğiniz ama aynı zamanda çocuğunuzun üniversite parasını da ona yatırmayı düşünmediğiniz bir CD Çalar arayışındaysanız, mutlaka bir Hegel satıcısına gidip CDP2A'yı dikkatlice dinleyin. Çok etkilenmiş olarak ayrılacağınızdan eminim. 3000,- $ seviyesinin altında duyup duyabileceğim en iyi CD çalar ve çok da şık duruyor.

 

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.