• Yeni
Rega
Rega

Rega Apollo Yeni

Rega Apollo Yeni

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

Yeni Apollo CD Çalar, büyük başarı kazanmış Apollo-R'nin elekronik devrelerini kullanıyor. Kasası, Brio amplinin yeni alüminyum kasasıyla uyum sağlayacak şekilde güncellendi. Yeni Apollo CD Çalar Regan'nın kendi tasarımı olan çipleri ve yazılımıyla sıradışı bir performans sunuyor.

Analog ve Dijital Çıkışlar
Analog, dijital ve kontrol devreleri geliştirilerek, yeni Apollo'nun Brio amplinin ideal eşlikçisi olması sağlanmış. Apollo aynı zamanda Rega DAC için de ideal bir "CD Transport" olma özelliğine sahip.

Kompakt Kasa
Brio ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış kompakt kasada yine Apollo'nun kolay kullanım ve güvenilirlik sağlayan üstten açılan CD mekanizması kullanılmış.

Dijital - Analog geçiş
DAC devreleri Wolfson WM8742 dijital/analog çevirici çip kullanılarak iyileştirilmiş. Aynı entegre devre birçok ödül kazanmış Rega DAC'ta da kullanılıyor.

Güç Besleme
CD işlemcisi, optik bloku ve lazer diyot amplisi için Apollo’da ‘dijital’ güç besleme kullanılıyor. Bu iyileşmenin kaynağında Isis CD Çalarda aynı bölgede bulunan düşük gürültülü, yüksek performanslı güç besleme devrelerinin kullanılması yatıyor. Böylece CD’leri çalınabilirliği, hata düzeltme devreleri ve CD’nin dönüşünü sağlayan devrelerin önemli ölçüde iyileşmesi sağlanıyor.

Çıkış Amplisi
Ayrışık çıkış amplisinin genel THD (Toplam Harmonik Distorsiyonu) %0.0025 seviyesinde. Bununla birlikte çıkış amplisinin ses performansında da iyileşme sağlanmış.

Kullanıcı arayüzü
Kullanıcı arayüzünün kontrolü, özel bir görüntü mikro işlemci devreyle sağlanıyor. Böylece ama kontrol işlemcisinin iş yükü azaldığı için stabilitesi, kullanışlılığı artıyor ve “initialisation” (başlatma) zamanı kısalıyor.

Ebatlar:  220mm (E) x 342mm (D) x 90mm (Y)

 

 

 

Yorumlar (Apollo-R ile ilgili):

Hi-Fi Choice dergisinin Nisan 2014 sayısında Rega Apollo-R, teste tabi tutulmuş altı CD Çalar arasında "Grup Birincisi" seçildi. Yazının bir paragrafında şöyle deniyor:

"...Müziğin içinde mevcut olan heyecan katmanının kilidini açıyor ve artık yalnızca bir Hi-Fi sistemi değil ruhu acı içindeki müzisyenin duygularının dışa vuruluşunu da dinliyorsunuz..."


 

 

Hi-Fi News dergisi, Ekim 2013 sayısında 350 -2100 GBP arası CD Çalarları "Grup teste" tabi tutmuş.

Kazanan: Rega Apollo-R (Türkiye satış fiyatı KDV dahil 700,- GBP)

"Highly Recommended" (hararetle tavsiye) ödülünü almış.


 

 

ToneAudio'da çıkan yazıdan bir alıntı:

"Orijinal Apollo, 1000,- USD civarında bir CD Çalar almak isteyen arkadaşlarınıza tavsiye etmek için ideal bir cihazdı. Apollo-R bu tavsiyeleri bir kaç kademe daha yükseltiyor. Fiyat seviyesini 1.095,- USD civarında tutarak, Rega'nın bu derece fazla iyileştirme yapmasından çok etkilendim. Kendi başına da mükemmel olmakla birlikte Apollo-R'yi transport olarak kullanıp Rega DAC ile eşleştirince paketin değeri daha da artıyor."

yazının tamamı


 

 

Hi-Fi Choice

Derginin Mart 2012 sayısında 5 yıldızlı çok bir yazı çıkmış.

 

 

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.