• Yeni
Rega
Rega

Rega Apollo-R

Rega Apollo-R

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

                                                     DEMO ÜRÜNÜDÜR

Tasarımının tarihçesi
2005 yılında piyasaya çıkmış olan orijinal Apollo CD Çalar, dünya genelinde 20.000 adet satarak büyük bir başarıya imza attı. Rega'nın kendi özgün yazılımını ve kontrol sistemini içeren Apollo, benzeri olmayan bir CD Çalardı. Yeni Apollo-R de aynı özellikleri iyileştirilmiş olarak bünyesinde barındırıyor.

Analog ve Dijital Çıkışlar
Analog, dijital ve kontrol devreleri geliştirilerek, Apollo-R'nin Brio-R amplinin ideal eşlikçisi olması sağlanmış. Apollo-R aynı zamanda Rega DAC için de ideal bir "CD Transport" olma özelliğine sahip.

Kompakt Kasa
Rega DAC ve Brio-R ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış kompakt kasada yine Apollo'nun üstten açılan CD mekanizması kullanılmış. Siyah ve gümüş renkleri mevcut.

Yeni uzaktan kumanda
Rega amplilerinin fonksiyonlarını da içeren yeni tasarım uzaktan kumanda standart olarak geliyor.

Dijital - Analog geçiş
Apollo-R'nin içindeki DAC devreleri Wolfson WM8742 dijital/analog çevirici çip kullanılarak iyileştirilmiş. Aynı entegre devre Rega DAC'ta da kullanılıyor.

Güç Besleme
CD işlemci, optik blok ve lazer diod amplisi gibi dijital devrelerin güç beslemeleri iyileştirilmiş. Bu iyileşmenin kaynağında Isis CD Çalarda aynı bölgede bulunan düşük gürültülü, yüksek performanslı güç besleme devrelerinin kullanılması yatıyor. Bu sayede, hata düzeltme devrelerinde, çalınabilirlikte önemli iyileşmeler sağlanıyor.

Çıkış Amplisi
Ayrışık çıkış amplisi iyileştirilerek genel THD (Toplam Harmonik Distorsiyon) %0.005'ten %0.0025 seviyesine düşürülmüş. Bununla birlikte çıkış amplisinin ses performansında da iyileşme sağlanmış.

Kullanıcı arayüzü
Görüntü mikroprosesörü tamamen ayrılmış ve iyileştirilmiş, bu sayede cihaz Isis CD Çalarınınkine benzer hızda kullanıma hazır hale gelebiliyor ("initialization") ve stabilite artışı sağlanıyor.

 

 

 

Yorumlar:

Hi-Fi Choice dergisinin Nisan 2014 sayısında Rega Apollo-R, teste tabi tutulmuş altı CD Çalar arasında "Grup Birincisi" seçildi. Yazının bir paragrafında şöyle deniyor:

"...Müziğin içinde mevcut olan heyecan katmanının kilidini açıyor ve artık yalnızca bir Hi-Fi sistemi değil ruhu acı içindeki müzisyenin duygularının dışa vuruluşunu da dinliyorsunuz..."


 

 

Hi-Fi News dergisi, Ekim 2013 sayısında 350 -2100 GBP arası CD Çalarları "Grup teste" tabi tutmuş.

Kazanan: Rega Apollo-R (Türkiye satış fiyatı KDV dahil 700,- GBP)

"Highly Recommended" (hararetle tavsiye) ödülünü almış.


 

ToneAudio'da çıkan yazıdan bir alıntı:

"Orijinal Apollo, 1000,- USD civarında bir CD Çalar almak isteyen arkadaşlarınıza tavsiye etmek için ideal bir cihazdı. Apollo-R bu tavsiyeleri bir kaç kademe daha yükseltiyor. Fiyat seviyesini 1.095,- USD civarında tutarak, Rega'nın bu derece fazla iyileştirme yapmasından çok etkilendim. Kendi başına da mükemmel olmakla birlikte Apollo-R'yi transport olarak kullanıp Rega DAC ile eşleştirince paketin değeri daha da artıyor."

yazının tamamı


 

Hi-Fi Choice

Derginin Mart 2012 sayısında 5 yıldızlı çok bir yazı çıkmış.

 

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.