• Yeni
Rega
Rega

Rega Elicit-R

Rega Elicit-R

TÜKENDİ
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

Rega'nın amplifikatör devre tasarımı konusunda yakın zamanda yapmış olduğu çalışmalar Elicit-R amplinin performansını daha da ileri bir seviyeye taşıma imkanı yaratmış. Performans artışı, müthiş bir başarı sağlamış olan Brio-R amplide kullanılmış yeni ve iyileştirilmiş ampli devreleri esas alınarak sağlanmış. FET transistörlü preampli devreleri ve programlanabilir kademe kontrollü (stepped attenuator) volüm ayarı sayesinde kontrollü bir güç ve kalite artışı sağlanmış. Elicit-R ampli yeni Solaris uzaktan kumandayla birlikte geliyor. Bu kumandayla tüm "R" sınıfı cihazlara da kumanda etmek mümkün.

Teknolojisi:
Elicit-R'de kullanılan ampli çıkış katı, düşük beslemeli Class-A* sürücü katı geliştirme konusunda yoğun araştırmalar yapan Rega mühendislerinin çabaları sonucunda ortaya çıkmış. Ek bir çift Darlington transistör üzerine inşa edilmiş olan devre, bir Class-A çıkış katı gibi davranmakta.

Özellikleri:
Elicit-R amplide, pikabınızın potansiyelini en üst seviyeye çıkarabilmeniz için tasarlanmış yüksek kalitede bir MM fono katı mevcut. Bu "phono" girişinin yanına yerleştirilmiş bir anahtar ile bu girişi "phono" yerine ek bir yüksek seviyeli (line) girişine dönüştürmek mümkün. Bu giriş gürültüyü azaltmak maksadıyla özel olarak yalıtılmış bir giriş. Böylelikle harici bir MM veya MC fono katı bağlamak için de ideal bir giriş oluşuyor.

Eğer sisteminizde pikap yoksa da anyı girişe "line" seçimini kullanarak CD Çalarınızı veya DAC ünitenizi de bağlamanız mümkün.

Bu özelliklere ek olarak sinyal hattının tamamında kullanılmış olan Polipropilen kapasitörler, iyileştirilmiş cereyan besleme devreleri var ve çıkış gücü de kanal başına 100 Watt'a yükseltilmiş. Çok şık yeni bir kasaya sahip olan cihaz bugüne kadar yapılmış olan en yüksek performansa sahip Elicit ampli.

Teknik özellikler:

Çıkış gücü:
105 Watt/kanal @ 8Ω
127 Watt/kanal @ 6Ω
162 Watt/kanal @ 4Ω

8Ω'da 105 Watt çıkış için giriş hassasiyetleri:
Line girişleri 1-5 ve record - 196mV yük: 10K
Phono (giriş 1 anahtar: phono) - 2mV yük: 47K paralel olarak 220pF
Direct giriş - 760mV yük: 50K
Güç ampli kazancı - 31.6dB
Record çıkışı - 196mV (yukarıdaki girişler için)
Preamp çıkışı- 760mV (yukarıdaki girişler için)
Ebatlar (mm) - E: 432 x Y: 82 x D: 340
Ağırlık - 13kg

 

 


Yorumlar:

...Ve Kazanan:
Rega Elicit-R

What Hi-Fi? dergisinin Şubat 2015 sayısında benzer fiyat aralığındaki ampliler arasında yapılmış olan grup testte: Rega Elicit-R, Arcam FMJ A39, Roksan K3 ve Technics SU-C700 amplilerle kıyaslanmış ve bu grubun birincisi seçilmiş.


 

What Hi-Fi?
dergisinin
2014 Yılını ödül sayısında
1500,- GBP üzerindeki
En İyi Stereo Ampli
seçildi

 

 

WHAT HI-FI? dergisinde çıkmış olan 5 yıldızlı yazının son paragrafında şöyle deniyor:

"Gerçekten bu fiyat aralığında duyduğumuz en iyi stereo amplilerden biri. Müthiş çabukluğu ve ince detayı ortaya çıkartmaktaki mahareti çok cazip. Ama onu en inginç ve çarpıcı kılan ise ne derece müzikal bir sesi olduğu."

yazının tamamı


 

 

Hi-Fi Choice dergisinin Ağustos 2013 sayısında çıkan yazıda Elicit-R "önerilen cihaz" seçilmiş ve dergiden 5 yıldız almış. Yazıda şöyle deniyor:

"Detaylar istemediğiniz kadar ve müzikalitenin heyacanı her tarafı kaplıyor"


 

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.