• Yeni
Rega
Rega

Rega Brio

Rega Brio

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

Yeni Brio’nun, iyileştirilmiş devrelerini ve parçalarını içeren yepyeni bir kasası var. Tümüyle aluminyum iki parçadan oluşan yeni kasa daha iyi bir ısı emilimi sağlıyor. Yeni Brio’daki özel olarak tasarlanmış kulaklık çıkışının kullanılmadığı zamanlarda audio devreleriyle enterferans oluşturması engellendi. Ayrıca tüm Rega amplilerde olduğu gibi performansı yüksek bir “Moving Magnet” phono katı da standart olarak mevcut.

Yeni Brio malzeme kalitesinden, imalat yöntemine kadar her yönüyle titizlikle iyileştirildi.


Yepyeni Bir Kasa Tasarımı
Yeni kasa, son derece şık ve minimal görüntüsüyle Rega’nın klasik stiline zerafet katmak için tasarlanmış olmakla birlikte eski amplilerin beğenilen özelliklerini korumaya devam ediyor.

Yeniden Tasarlanmış Devreler
Amplinin devrelerinde ses performansı bakımından can alıcı iyileştirmeler yapıldı. Kritik bölgelerde performans artışı sağlamak amacıyla baskılı devre yerleşimi tümüyle gözden geçirilip iyileştirildi. Çıkış (güç) katlarıyla sürücü katlar ve phono katını birbirinden daha iyi izole edebilmek için ikinci bir güç besleme devresi eklendi. Böylece yüksek ve düşük sinyal devreleri arasındaki ayrışma iyileştirilip birbirini olumsuz yönde etkilemesi engellendi. Line ve phono devrelerinde yüksek performanslı MUSES op-amp’ler kullanıldı.

Kulaklık Çıkışı 
Yeni Brio’daki kulaklık çıkışı sayesinde, tüm standart Hi-Fi kulaklıkların amplinin kendi devreleriyle sürülebiliyor olması önemli bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Ampliye bir kulaklık çıkışı eklerken ana sinyal hattında bir bozulmaya neden olması kabul edilemez. Bu yüzden hoparlör çıkışını devre dışı bırakan anahtar seçilirken büyük titizlik gösterildi.

Kullanıcı El Kitabı

Teknik Özellikler:

Çıkış Gücü: 50 W RMS 8Ω’da - 73 W RMS 4Ω’da

Kulaklık Çıkışı:
Yüksüz = 8V
32Ω yükte = 1.8V
54Ω yükte = 2.6V
300Ω yükte = 5.9V
Kaynak empedansı = 109Ω

Güç Harcaması: 195 W, 8Ω yük ile

Frekans Aralığı:
Phono Katı: 15Hz - 40KHz (-3dB) / 27Hz - 20.5KHz (-1dB)
Line Katı: 12Hz (-1dB) - 43KHz (-3dB)

Sigortası: T2AL 250V - 230V/50Hz

Ebatlar: 345mm (D) x 216mm (E) x 78mm (Y)

Ağırlık: 5.1kg


Yorumlar ve Ödüller:

What Hi-Fi? dergisi 2017 yılının en iyilerini seçti

Rega Brio 
300-700 GBP kategorisinde
En İyi Stereo Ampli
seçildi

yazının tamamı


 


Stereophile dergisinde çıkan yazının son paragrafında şöyle denmiş:

“…Günün sonunda, cihazları unutmak, solmuş eski jean pantolonumu giymek, içecek bir şey almak, ve müzikle bütünleşmek istiyorum. Rega Brio entegre ampli beni anlıyor. Büyük tonu, büyük ritim duygusu ve büyük tutkusuyla müthiş başarılı bir ampli. Yanıbaşımda rehberliğimi yapan Brio ile müziğin sesi beni tümüyle doyuruyor. Endişelerimi, web sitelerini, hi-fi dergilerini unutuyorum ve müziğimle tek vücut oluyorum. Brio, 995,- USD fiyat etiketinden çok daha iyi. Roy Gandy yine başarmış.”

yazının tamamı


 

Rega Brio ampliyle Hi-Fi Choice dergisinden 5Yıldızlı bir yazı ve "Editörün Seçimi" ödülü. Yazının son paragrafında şöyle deniyor:

"Brio, yalnızca “line” girişleri olan bir ampli olsaydı bile fiyatına kıyasla çok iyi bir performans elde ediyor olurdunuz, ama içerdiği harika phono katı ve kulaklık sürebilme özellikleri de düşünüldüğünde müthiş bir kalite/fiyat oranına ulaşıyorsunuz."

yazının tamamı


 

EAR dergisinden "Best Buy" Ödülü ve çok güzel bir yazı

yazının tamamı


 

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.