• Yeni
Rega
Rega

Rega Elex-R

Rega Elex-R

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

Elex-R yüksek ses performansı gözeterek tasarlanmış, kullanımı ve kurulumu çok kolay olan bir entegre ampli. Elex-R Rega'nın ısı yutum kapasitesi yüksek olan büyük ampli kasasını kullanıyor. Bu özelliğine ek olarak kullanılmakta olan büyük boy trafolar sayesinde 6 ohm'da kanal başına 90 Watt ve 8 ohm'da da 72,5 Watt güç elde edilebiliyor.

Rega, yüksek kalitede bileşenlerden oluşan devreler oluşturmak için önemli çaba sarfertmiş, zaman ve maddi kaynak yatırımı yapmış. Elex-R ampliye esnek kullanım özellikleri kazandırabilmek için preampli çıkışı eklenmiş ve sinyal yolunu uzatıp ses performansını olumsuz yönde etkileyeceği için ton kontrolleri ve kulaklık çıkışı gibi eklentilerden kaçınılmış.

Elex-R amplinin performansının yıllar boyu sürdürebilmesi için Rega'nın yüksek üretim standartlarına tabi tutulmuş ve üst düzey güvenilirlik hedeflenmiş. Bir amplinin öncelikli işlevi, bir pikap kafası, CD Çalar, DAC veya herhangi başka bir kaynaktan gelen düşük seviyedeki müzik sinyalini yükselterek hoparlörleri sürebilmektir. Bunu yaparken hayati unsur müzik kalitesini doğrudan etkileyecek olan distorsiyonun minimum seviyede tutulmasıdır. Elex-R'nin tipik distorsiyon seviyesi %0.007'dir.

Elex-R'de geri besleme de kullanan pasif bir volüm kontrolü bulunmakta. İstenen volüm seviyesini sağlamak için giriş seviyesi ile geri besleme seviyeleri birlikte ayarlanıyor. İki kanal arasındaki farklar, preampli devresi üzerinde kullanılan bileşenlerin çok düşük toleranslarla eşleştirilmeleri sayesinde minimum seviyede tutulmuş. Bu sayede gürültünün ve girişte oluşabilecek aşırı yükleme durumunun da kontrol altına alınması sağlanmış.

Kullanıcı El Kitabı

Teknik özellikler:

Besleme

Besleme voltajı: 230v & 115v
Besleme frekansı: 50/60Hz
Çektiği güç: 250 Watt
230v Sigortası: T3.15AL 20mm

Çıkış Gücü

72.5W 8Ω'da kanal başına 
90W 6Ω'da kanal başına
113W 4Ω'da kanal başına

"Phono" girişi

Duyarlılık: 72.5W 8Ω 1.7mV (Yük 47K, 220pF ile paralel olarak)
Maksimum giriş seviyesi: 100mV

"Line" girişi:

Duyarlılık: 72.5W 8Ω 164mv (Yük: 30-50Kohm)
Maksimum giriş seviyesi: 10v

"Tape" çıkışı:

Seviye: 164mV 
Çıkış empedansı: 470 ohm

"Line" çıkışı:

Seviye: 625mV 
Çıkış empedansı: 600 ohm

 

Yorumlar:

What Hi-Fi? dergisi 2017 yılının en iyilerini seçti

Rega Elex-R 
700-1500 GBP kategorisinde
En İyi Stereo Ampli
seçildi

yazının tamamı


 

...Ve yine Kazanan:
Rega Elex-R

Bu kez grup test birinciliği Hi-Fi Choice dergisinin Ocak 2017 sayısından.

Benzer fiyat aralığındaki ampliler arasında yapılmış olan grup testte: Rega Elex-R, Naim Nait, 5Si, Cyrus ONE, CambridgeCXA80, Audiolab8300A, Arcam FMJA29 amplilerle kıyaslanmış ve bu grubun birincisi seçilmiş.

yazının tamamı

 


 

...Ve Kazanan:
Rega Elex-R

What Hi-Fi? dergisinin Ocak 2015 sayısında aynı fiyat aralığındaki ampliler arasında yapılmış olan grup testte: Rega Elex-R, Creek Evolution 50A, Cyrus 6a ve Naim Nait 5si amplilerle kıyaslanmış ve bu grubun birincisi seçilmiş.

yazının tamamı

 


 
What Hi-Fi?
dergisinin
2014 Yılını ödül sayısında
800-1500,- GBP arasındaki
En İyi Stereo Ampli 
seçildi

 
 


Audiofi.net'te çıkmış olan beş yıldızlı yazıdan bir alıntı:

"...Elex-R'de sevilemeyecek çok az şey var. Daha ilk notadan beni büyüledi ve elimde kaldığı sürece, kaynak veya hoparlör ne olursa olsun, analog veya dijital, sihri devam etti. Fransızların bir lafı vardır - joie de vivre (yaşam sevinci) - bu ampliden aldığım duyguyu en iyi tarifleyen söz bu..."

yazının tamamı
 


 

What Hi-Fi? dergisinden Elex-R'ye "ilk bakış" ve beş yıldızlı bir yazı. Yazıdan kısa bir alıntı şöyle:

"...Elex-R'nin müziğin heyecanını, duygusunu ortaya çıkarma konusundaki becerisi müthiş. İlk notadan başlayarak parçanın sonuna kadar bizi koltuğumuza yapıştırdı. Bu kadar iyi bir cihazla gecenin geç saatlerine kadar müzik dinlemek çok kolay..."


 

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.