• Yeni
Rega
Rega

Rega Saturn-R

rega.saturn-r

VAR
Favorilere Ekle
  • Fırsat Ürünü

Saturn-R yeni

 

Tasarım Teknolojisi

Saturn-R, Rega'nın kırk yıllık tasarım birikiminin, ileri yazılım teknolojisinin ve tecrübeli mühendis ekibinin geliştirdiği buluşların ürünüdür. Rega'nın referans CD Çaları Isis ile DAC ünitesi, Saturn-R'ye ilham kaynağı olmuşlardır.

Saturn-R içinde iki ürünü birden barındırıyor: çok iyi bir CD transport ile bağımsız bir DAC ünite. 

Birlikte gelen Solaris uzaktan kumanda ile her iki bölüme de ayrı ayrı kontrol edilebilmek mümkün. 24bit-192kHz yüksek çözünürlüğe kadar çok farklı bağlantı opsiyonları var. İki optik, iki koaksiyal giriş, tümüyle asenkron bir USB giriş ile bir dijital çıkış mevcut. Bütün bu giriş, çıkışlar Saturn-R'ye esneklik kazandırıyor ve herhangi bir sisteme rahatlıkla bağlanabilmesini sağlıyor. Özellikle Rega Elicit-R amplinin doğal bir eşlikçisi olduğu düşünülebilir.

CD Çalar Özellikleri

Saturn-R'de, Rega'nın kabul görmüş dijital'den analoğa dönüştürücü ve analog çıkış ampli teknolojisi bir çift Wolfson WM8742 dijital analog dönüştürücü entegre devreyle birleştirilerek kullanılmış. Rega'nın referans CD Çaları Isis'ten esinlenilerek Saturn-R'nin CD devrelerinin güç beslemelerinde iyileştirmeler yapılmış. Bununla birlikte görüntü ve mikrokontrol sürücü devreleri de iyileştirilmiş.

Teknolojisi

Saturn-R'de stabilitesi yüksek bir ana saat ve CD katında da yüksek kapasiteli bir güç besleme devresi kullanılıyor. Ayrıca yüksek performanslı bir PLL (phase-locked loop) dijital ara devre, birbirinden izole edilmiş dijital girişler ve DAC devresinde de yüksek performanslı bir güç beslemesi kullanılmış. CD ve DAC fonksiyonları arasındaki sinyal geçişi dijitalden analoğa dönüştürücü devre içinde gerçekleşiyor. CD bölümü içindeki sinyal yolu minimum uzunlukta tutulmuş.

192kHz-24bit asenkron USB giriş

DAC devresinin USB girişi 44.1 ile 192kHz arasında değişebilen örnekleme frekansı ve 24bit seviyesine kadar çıkan bit oranlarında asenkron işlemle iyileştirilmiştir. USB giriş, Rega DAC'ta olduğu gibi çok etkin bir şekilde yalıtılmıştır. Bilgisayarda, USB girişe özel olarak tasarlanmış, tümüyle asenkron işleme izin veren sürücüler kullanılmaktadır. Böylece Windows bazlı sıradan sürücülerin yaratabileceği sinyal bozulmalarına engel olunmaktadır.

 
 

 

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.