• Yeni
ifi Audio
ifi Audio

iFi Audio Zen DAC Signature

iFi Audio Zen DAC Signature

VAR
Favorilere Ekle
 • Fırsat Ürünü

iFi Audio Zen DAC Signature

Not : Kulaklık çıkışı yoktur, arkadaki balans çıkış aktif hoparlör, amplifikatör bağlantısı veya harici kulaklık amplifikatörü içindir.

Artık Signature ürünlerimizle ilişkilendirilen Space Blue kaplamayla kaplanan ZEN DAC Signature, saf ve basit bir DAC olacak şekilde tasarlandı. Dahili kulaklık amplifikatörü olmadan, tek amacı, bir kulaklık amplifikatörü veya bir amplifikatör ve hoparlörler olsun, harici bir amplifikatörü beslemektir. Basitleştirilmiş devresi, sinyal yolunu ve içindeki kritik bileşenleri yükseltme fırsatı sağlar. Mevcut ZEN DAC, tamamen dengeli devre tasarımının avantajlarını sundu, ancak ZEN DAC Signature, gelişmiş gerçek diferansiyel dengeli topolojisiyle ante'yi daha da yükseltiyor.

Üstün devreler. Muhteşem ses

Panasonic OS-CON ve Elna Silmic II kapasitörler dahil olmak üzere çeşitli temel yüzeye monte devre bileşenleri, üst düzey cihazlara yükseltildi. Devre, optimum sinyal saflığı için kısa, doğrudan sinyal yolları sağlayacak şekilde geliştirildi. Bu, daha da büyük ses detayı ve ifade ile sonuçlanır.

Gerçek bir Dac

Tidal’ın "HiFi" katmanı tarafından kullanılan yüksek çözünürlüklü akış teknolojisi olan bit-mükemmel PCM (32-bit / 384kHz’e kadar), yerel DSD (DSD256’ya kadar), DXD ve MQA sunar. Gelen ses verilerinin örnekleme hızı, alüminyum ses kontrolünün arkasında bulunan çok renkli bir LED ile gösterilir. USB girişinde alınan verileri işleyen iFi programlı XMOS yongası ve titreşimi ortadan kaldıran, odyofil dereceli osilatörler, dijital ses sinyallerinin alınırken, işlenirken ve analog forma dönüştürülürken örnek alınmasına katkıda bulunur.Sabit veya değişken. Sen karar ver

ZEN DAC İmzasının çıkışları "değişken" ve "sabit" arasında değiştirilebilir. Değişken ayar, ses sinyaline ses seviyesi kontrolü uygulayarak ZEN DAC Signature'ın doğrudan bir güç amplifikatörüne bağlanmak için bir ön amfi görevi görmesini sağlar. Sabit seçenek, harici bir preamp, entegre amplifikatör veya kendi ses kontrolü olan aktif hoparlörlere bağlantı için çıkışı 4,2 V (dengeli) veya 2,1 V (tek uçlu) olarak sabitleyerek ses kontrolünü atlar.

Mükemmel Bağlantı

USB Tip B girişi, "SuperSpeed" USB 3.0 standardını ve geriye dönük uyumluluk için USB 2.0'ı destekler. Eşzamansızdır, yani veri hızı, kaynak cihazdan doğru, titremesiz veri aktarımı için yalnızca ZEN DAC Signature’ın özel ses saati devresi tarafından düzenlenir. Bir amfiye tek uçlu bağlantı için bir çift RCA soketi ve ayrıca bir Pentaconn 4.4mm çıkışı vardır - bu, geleneksel, hantal XLR bağlantılarını barındıramayan kompakt ürünler arasında dengeli sinyal aktarımı sağlar.

Dengeli bir girişe sahip bir amfiye veya aktif hoparlörlere bağlandığında - ya 4,4 mm Pentaconn girişi ya da 4,4 mm - XLR kablosu aracılığıyla stereo XLR girişleri - ZEN DAC Signature’ın dengeli devre tasarımının tüm faydası duyulabilir. Ruhunla konuşacak.


Burr-Brown True Native® yonga seti, dosya formatlarının değişmeden veya "mükemmel bit" kalması anlamına gelir. Bu, müziği, kaydedildiği formatta amaçlanan dinlediğiniz anlamına gelir.

iFi'de, kulağa doğal gelen "müzikalitesi" ve True Native mimarisi için ürünlerimizde Burr Brown'ı yoğun bir şekilde kullanıyoruz. Bu IC ile ilgili deneyimimiz, bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağımızı bildiğimiz anlamına geliyor


 

Toplam 5,410uF'lik Panasonic OS-CON kapasitörleri, çok düşük Eşdeğer Seri Direnç (ESR), mükemmel gürültü azaltma özelliği ve frekans tepkisi özellikleri sağlar. Ek olarak, OS-CON'lar uzun ömürlüdür ve elektrolit katı olduğundan ESR'si düşük sıcaklıklarda bile çok az değişir.

 


DTexas Instruments düşük gürültülü IC'ler, mükemmel kazançlı bant genişliği, çok düşük gürültü ve bozulma, yüksek çıkışlı sürücü kapasitesi, 100 dB'nin üzerinde Ortak mod ve Güç Kaynağı Reddetme Oranları, geniş maksimum çıkış dönüş bant genişlikleri ve yüksek dönüş oranları sunar.

 

 


Murata'nın "ESR kontrolü" ve gürültü bastırma yeteneği etkileyicidir.

 


Güç kaynakları için ELNA Japan Silmic II kapasitörler kullanıyoruz.

Yeni geliştirilen dielektriğin temel bileşeni ipek elyafıdır. Bu malzemenin bir alüminyum elektrolitik kapasitör kadar anlaşılmaz olduğuna inanılıyordu. Yeni malzeme ipek elyafını yener ve yüksek kaliteli müzik için kullanılan bir alüminyum elektrolitik kapasitör için dielektriği sağlamak için Manila kenevir elyafıyla karıştırır. Sonuç, rakipsiz üstün akustik özellikler ve mükemmel doğrusallıktır.

 


Teknik Özellikler

 

Giriş

USB3.0 B Soketi (USB2.0 uyumlu)

Formatlar

2.8 / 3.1 / 5.6 / 6.2 / 11.2 / 12.4MHz DSD
352,8 / 384KHz DXD
MQA

DAC

Bit-Perfect DSD ve DXD, Çift çekirdekli Burr Brown'dan PCM DAC

ZOUT:

 •     - Balanced
 •     - SE
 •     - SNR
 •     - DNR
 •     - THD+N

 

 • <= 200 Ohm
 • <= 100 Ohm
 • <-117 dB(A) @ 0dBFS (BAL/SE)
 • >117 dB(A) @ -60dBFS (BAL/SE)
 • <0.0011% @ 0dBFS (BAL/SE)

Çıkış:

 •     - Balanced 4.4 mm
 •     - RCA (SE)

 

 • 2V-6.2V max. (değişken)/4.2V (sabit)
 • 1V-3.3V max. (değişken)/2.1V (sabit)

Güç tüketimi

5V / 174ma, P = 0.887W (dahil olan iPower kullanılarak boşta)

Boyutlar

160 x 117x 35 mm
6.3" x 4.6" x 1.4"

Ağırlık 0.75 Kg

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler

  © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.