66. Etkinliğimiz: "Duo olarak müzik yapmak"

66. Etkinliğimiz: "Duo olarak müzik yapmak"
Sunucular: 
Başak Yavuz & Cansun Küçüktürk Duo
Tarih: 21 Ocak 2016

Çok değerli iki müzisyen, üç yıldır jazz standartları, besteler ve doğaçlamalardan oluşan seçkilerini, geliştirdikleri ortak bir müzikal ifade ile paylaşmak amacıyla sahne aldılar. Performansın ardından da duo olarak müzik yapmakla ilgili tecrübelerini bizlerle paylaştılar.

Büyük bir beğeniyle izlenen son derece keyifli bir etkinlik oldu!

Müzisyenlerin özet biyografileri şöyle:

Başak Yavuz
"Başak, şüphesiz, kendi jenerasyonunun en iyi müzisyenlerinden biri." - Aydın Esen -

Müziğe ilkokulda aldığı piyano dersleriyle başlayan, ortaokul ve lisede gruplarda piyano, gitar çalarak ve şarkı söyleyerek devam eden Başak Yavuz, ilk şarkılarını o zamandan yazıp seslendirmeye başladı. Mimarlık eğitiminden sonra Sibel Köse'nin caz vokal atölyesine katıldı. 2008 yılında Nardis Caz Vokal yarışmasını kazandı ve Randy Esen'in büyük desteğiyle kariyerini değiştirip müzik okumak amacıyla New York'a taşındı. 2012 yazında Manhattan School of Music'den "Master of Music" derecesiyle mezun olduktan hemen sonra David Liebman ve Peter Eldridge’in de içinde bulunduğu kalabalık bir ekiple birlikte ilk albümünü New York'ta kaydetti. "Things" isimli bu albüm, 2013 yılında Kalan Müzik etiketiyle basıldı.Türkiye, ABD, Kanada ve Avrupa’da sahne alan Başak Yavuz, Bahçeşehir Üniversitesi’nde caz vokal ve ensemble, Bilgi Üniversitesi'nde şarkı yazımı dersleri vermektedir, aynı zamanda Açık Radyo’da "Dünyanın Cazı" ve "Bi’ Şarkım Var" isimli programları hazırlayıp sunmaktadır. 2015 itibariyle Grammy ödülleri juri üyesidir. <http://www.basakyavuz.com/tr/>

Cansun Küçüktürk
1980, Kırklareli' de duğdu. İlk orta ve lise ögretiminde mandolin ve gitar caldı. İTÜ' de 1997-2002 yılları arasında tiyatro müziği çalışmaları yaptı ve çeşitli gruplarda gitarist olarak yer aldı. 2002' de gitarist ve besteci Cem Nasuhoğlu' dan gitar dersleri aldı. 2007-2011 yılları arasında YTÜ Sanat ve tasarım Fak. Müzik Toplulukları Programı'nda Caz gitar lisans eğitimi aldı. Halen Bajar, Şirin Soysal, Mutant, Şevket Akıncı, Vedat Yıldırım gibi çeşitli müzisyen ve müzik grupları ile çalışmalarına devam etmektedir.

Etkinliğimizden alıntılar içeren aşağıdaki üç videoyu izlemenizi hararetle öneririz.

 

17 Haz 2021 09:33

Diğer Yazılar

    © 2020 Timpani Ses ve Görüntü Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.