Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Hegel

 


H160

 

Hegel H160 ampli tek bir hedef gözeterek tasarlamış: Her tür cihazla bağlantı kurup olabilecek en iyi sesi elde etmek. Bu hedefe uygun olarak kendi kategorisindeki entegre ampliler arasında en fazla sayıda girişe sahip ampliyi üretilmiş.

Klasik “balanced” (XLR) ve “unbalanced” (RCA) bağlantılardan başlayarak Ev Sineması entegrasyonunu da içeren ve birçok dijital bağlantılara kadar uzanan giriş çeşitliliği mevcut. Buna ek olarak Apple AirPlay veya DLNA kullanarak müziğinizi kablosuz olarak da H160 ampliye yollayabiliyorsunuz.

H160’a bağlayacağınız tüm cihazların high-end seviyesinde cihazlar olmayabileceğini de düşünülmüş. Bu duruma uygun olarak, telefonunuzun, tabletinizin veya CD Çalarınızın potansiyelini en üst seviyeye çıkartacak çok özel teknolojiler geliştirilmiş. H160’a özel bu yeni teknolojiler sayesinde düşük kalitedeki kaynakların neden olduğu kayıpların bazılarını “tamir etmek” mümkün olabiliyor.

Son olarak, yeniyi bir klasikle bir araya getirerek Hegel’in patentli ve ödüllü teknolojisi olan SoundEngine devresi de tasarıma eklenmiş. Bu teknoloji, sıradan ampli tasarımlarını tümüyle ters yüz ediyor. Sonuç çok daha düşük distorsiyona sahip, daha temiz, daha akışkan, çok yüksek damping faktöre bağlı müthiş dinamik basları olan bir ses. Kulaklıklarınızı da bağlayabiliyorsunuz ve sıradan bir ampliye kıyasla %60 daha düşük enerji gereksinimi var.

Teknik Özellikler:

Çıkış Gücü: 150 W/kanal 8 Ohm'da, 250 W/kanal 4 Ohm'da
Analog girişler: 1 balanced (XLR), 1 unbalanced (RCA), 1 Ev Sineması
Analog çıkışlar: 1 sabit (RCA), 1 değişken (RCA)
Dijital girişler: 1 koaksiyal, 3 optil, 1 USB, 1 ethernet (RJ45)
Kulaklık çıkışı: 6,3 mm Jack (önde)
Frekans aralığı: 5Hz-100kHz
Sinyal/Gürültü oranı: 100dB'den fazla
Distorsiyon: 0.005% @ 50W 8 Ohms 1kHz
Damping faktör: 1000'in üzerinde
Edat/ağırlık: 12cm x 43cm x 41cm (YxExD)/19kg (nakliye)

Ürün Broşürü

Kullanıcı el kitabı (İngilizce)

 
H160'ı ve Hegel'in tasarım felsefesini anlatan çok güzel bir video


Yorumlar ve ödüller:

Amerika'nın en prestijli iki dergisinden biri olan
The Absolute Sound
Hegel H160
ampliyi
"Senenin Ürünü"
seçti


Hegel H160 ampli "EISA 2015-2016 Avrupa'nın En İyi Amplisi" ödülünü aldı!
EISA tarafından hazırlanmış videoyu seyretmenizi öneririz:
 


Stereo Mecmuası'nda H160 ile ilgili çok detaylı bir yazı çıktı. Yazıdan bazı alıntılar şöyle:

“…Detay seviyesi ise dediğim gibi bir okyanus gibi. Hegel H160 ‘in akıcılığına edilecek bir söz yok. Detay seviyesi ve dinamizmi etkileyici. Hemen her frekans aralığında çözünürlük sıkı odyofilleri mutlu edecek kadar etkileyici. Ancak ben bunlardan ziyade akıcılık ve dinamizmi beğendim. Detaya boğulup müzikten uzaklaşmamak için bence en önemli noktalar bunlar. Müziği bir bütün olarak her frekans bandını başarı ile heyecanla çalıyor H160

Hegel H160 bu karmaşık bölümleri hoparlörüm ile uyum halinde dağılmadan yansıtmayı başarıyor. Kanal başı 150 Watt’lık çıkışın yanı sıra damping factor’ününde yüksek olmasının bunda faydası var…

…Hegel DAC’lar konusunda oldukça sevilen bir firma ancak şahsen ben bu DAC+entegre ampli kombinasyonlarını çok başarılı buluyorum. Gözlemim nihai üründe DAC ile entegre ampli arasında bir uyum sağlanarak son noktada meraklılara sunulan sesin detaylı, hacimli ve en önemlisi son derece dinamik olduğunu düşünüyorum. Çok farklı türlerden CD’leri keyifle dinledim. Bu noktada ara bağlantı için giriş seviyesinin bir tık üzerinde bir koaksiyel kablo kullanmanızı şiddetle öneririm…

Hegel H160 hem entegre ampli hemde DAC’ın uyumu bir kez daha ortaya çıkıyor. Sesler son derece doğal, piyano pasajları özellikle başarılı. Kısık seslerde bile detay seviyesi çok iyi durumda ki, bir şeyleri duymak için sese yüklenmek zorunda kalmıyorsunuz. Şarkının ilk yarısına gelmeden bir anda caz dörtlüsü ortaya çıkıyor. Bu bölümleri gerçekten harika sunuyor H160

Hegel H80 için söyle yazmıştım; Hegel H80 kuzu postuna bürünmüş bir kurt gibi. Klasik müzik veya büyük orkestra cazı dinlerken ne kadar güzel çalıyor dediğiniz ampli, sert bir albüm koyduğunuzda bir anda karakter değiştirip hırçınlaşıyor. Arkasından bir caz triosu dinlemeye başladığınızda bir anda sakinleşiyor! Kötü kayıtlı bir albüm dinliyorsanız, kayıt kötü diyorsunuz. İyi kayıtlı bir albümde ise keyfiniz hemen yerine geliyor. Hoparlörlere yaslanan bir plak dinlediğinizde ortalıkta sahnenin “s”si yok iken, tam aksi bir albüm dinlediğinizde odanızın içerisinde enstrümanlar uçuşuyor. H160 tüm bu noktaları bir adım ileriye taşıyor. Firma ürünlerini bu hızda geliştirmeye devam ederse yazı yazmak gerçekten çok zor olacak…

Hegel H160, küçük kardeşinin ses başarısını ve müzikalitesini kesinlikle çok daha ileriye götürüyor ve bulunduğu fiyat kategorisinde son zamanlarda ortaya çıkan en iddialı amplilerden bir tanesi oluyor. Gönül rahatlığı ile alışveriş listelerinizin en tepesindeki gruba ekleyebileceğiniz tam anlamı ile fiyat performans oranı en yüksek seçeneklerden bir tanesi.”

yazının tamamıStereophile dergisinin Haziran 2015 sayısında Herb Reichert imzalı müthiş bir yazı çıktı. Yazının son paragrafı şöyle:

"Hegel H160 amplinin, mutlak en iyiler dışındaki duyduğum tüm amplilerden daha iyi becerdiği şey, hangi hoparlöre bağlarsanız bağlayın doğru bir tonal duygu ve yapısal denge hissi vermesi. Eğer ben bir fuara katılmayı planlayan yeni bir hoparlör imalatçısı veya reklamlardaki ve dergi yazılarındaki abartılı yorumlardan sıkılmış çiçeği burnunda bir odyofil olsaydım hemen Hegel’in web sitesini incelemeye başlardım. H160 birçok farklı odyofili çok mutlu edebilecek bir ampli - belki de Stereophile dergisinin “Önerilen Ürünler” listesinin Klas A bölümünü de mutlu edebilecek!"Hi-Fi+ dergisinde çıkan yazının son paragrafında şöyle deniyor:

"Mükemmel bir kulaklık amplisi ve harika bir DAC ünitesi olan müthiş bir ampli!"

yazının tamamıHi-Fi Choice dergisinde çıkmış olan yazıda şöyle deniyor:

"Ne zaman yeni bir Hegel ürün test etsem bir öncekinden daha iyi oluyor..."

yazının tamamı

 

“Bugüne kadar karşıma çıkmış olan entegre ampliler arasında, lineariteyi eforsuz dinamizm ile, uçuşan sesleri (airiness) organik dokuyla bir araya getiren ender örneklerden biri…”

yazının tamamı


Diğer yazılar:

Audio Video (Poland)
HiFi och Musik (Sweden)
PCLab (Poland)
Soundrebels (Poland)
Stereo i Koloworo (Poland)
StereoLife (Poland)
Watt (Norway)

 


Hegel @ Timpani

Ana Sayfa