Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

nuance & fluence

 

Diptyque Audio


DIPTYQUE DP 140
Planar, İzo Dinamik Hoparlör
 

 

Diptyque Audio’nun yeni nesil izodinamik panel hoparlörü DP140, Gilles Douziech ve Eric Poix tarafından, en talepkar müzikseverler gözetilerek tasarlandı. Patentli “Push Pull Bipolar Magnet” (PPBM) prensibiyle çalışan 0.198 m2 alana sahip mid/bas membranı var ve TW116 “ribbon” (şerit) tiz ünitesi ise ayrışık Fin huş ağacı panel üzerine monte edilmiş. Bu ağaç panel de, tiz frekansların alana en ideal şekilde yayılımını sağlamak üzere şekillendirilmiş.

Ağaç panelin alt tarafına yerleştirilmiş crossover’da kullanılan bileşenler Fransa’da üretilenlerin en kalitelileri: kalın kesitli havalı bobin, polipropilen kondansatörler ve endüktif olmayan dirençler.

Gilles Douziech ve Eric Poix, bu izodinamik panel hoparlörü tasarlarken, estetik zerafetle seslerin oluşturduğu heyecanı bir araya getirmeyi hayal etmişler. Çelik yapıyla Finlandiya’nın huş ağacının büyük bir incelikle harmanlanmış olması, DP140’ları moda olanın ötesine geçirecek benzersiz bir objeye dönüştürüyor.

Diptyque DP140 hoparlörleri dinlemek şaşkınlık yaratacak emsaliz bir deneyim. Bu eşsiz high-end hoparlör, tanıtım duyurusunun yapıldığı ilk günden başlayarak, sesinin saydamlığı, hızı ve oluşturduğu sahnenin boyutlarıyla, dinleyenlerini mest etmeyi başardı.

Teknik Özellikler:

Tipi: 2-yollu
Duyarlılığı (1m / 1W): 86 db
Empedansı: 6 ohm
Maksimum sürücü güç: 160 W (önerilen ampli > 60 W)
Ebatlar (Y / E / D) : 142,5 x 48,5 x 7 cm
Ağırlık: 21 kg

*PPBM: Patentli “Push Pull Bipolar Magnet” sistemi. Basların daha alt frekanslara inmesini ve ani geçişlere mükemmel bir kontrol sağlıyor.

Yorumlar:

Lite dergisinde çıkmış müthiş yazıdan iki alıntı:

"...DP140 berrak, havadar ve eforsuz bir sahne oluşturuyor. Canlı müzik ortamına çok yakın hissediyoruz, adeta konserdeymişiz gibi müzik içinde buluyoruz kendimizi....

...Diptyque DP140 çalınan her parça mikro dinamiklerin festivali gibi...."

yazının tamamı


HAUTE FIDELITE dergisinden "Meilleur Achat" (Best Buy) (En İyi Kalite/Fiyat) ödlü

Müthiş yazıdan iki alıntı:

"...Bu paneller sizi her türlü kulak yorgunluğundan kurtarıyor, bir müzik sistemi dinlediğinizi unutturuyor ve işin aslına, yani yalnızca müziğe, odaklanmanızı sağlıyor.

Harika akustikli bir konser salonunda oturuyorsunuz, çok büyük bir sahnesi var, enstrümanların hepsi yerli yerinde ve müziğin kalbine gömülüyorsunuz…"

yazının tamamı

 

“Nirvana’nın peşinde olan odyofilleri fazlasıyla mutlu edecek…”

 

yazının tamamı


 

"Ezbere bildiğimiz bütün albümleri yeniden dinletip yeniden keşfettiriyor."

yazının tamamı

 


 

 

 

 

 

 

 

Diptyque @ Timpani

Ana Sayfa