Ana Sayfa


Nasıl Gidilir

info@timpani.com.tr

 

 

BlackNoise

 

Extreme (V2 nedir?)

 

İsminden de anlaşılabileceği gibi, Extreme, BlackNoise filtreleri arasında en etkili süzme kapasitesine sahip olanı. Ana harmoniklerde 1800Hz'de -3db bir düşüşle başlayarak 1MHz'ün üzerinde -170db gibi müthiş bir düşüş seviyesine ulaşır.

1.8kHz
2.2kHz
10kHz
20kHz
100kHz
1MHz
100MHz+
-3db
-6db
-43db
-60db
-103db
-170db
-100db
BlackNoise Extreme - muhtelif frekanslardaki db cinsinden yutum. Standart 50/50 ohm giriş/çıkış empedansı ile.

Extreme, düşük sinyal kullanan CD Çalar, DVD çalar, fono katı, gibi kayıt sinyalinin en doğru şekilde korunarak üst kademelere üst kademelere ulaştırılmasının hayati önem taşıdığı durumlarda en iyi neticeyi verir. Extreme en büyük etkisini diğer bir BlackNoise filtre (veya ikinci bir Extreme) ile birlikte kullanıldığında yapar.

İki veya daha fazla sayıda filtre kullanımıyla ses kalitesinde en optimal sonuç elde edilir. Bu şekilde düşük seviyedeki sinyal taşıyan cihazlar şebeke etkilerinden ve yüksek seviyedeki sinyal taşıyan cihazların (örneğin güç amplileri) tam olarak korunmuş olurlar.

Güç amplileri daha büyük akım çekerler ve elektrik değerleri açısından çok daha kirleticidirler. Şebekeye özellikle düşük frekanslara yoğunlaşmış gürültü yollarlar. Diğer yandan digital cihazların kirliliği yüksek frekanslarda oluşur.

Şebeke seviyesinde, güç katlarını kaynak hattından ve preamplileri sistemin diğer elemanlarından izole etmek, her komponentin potansiyelinin en üst seviyesinde ve birbirlerinden etkilenmeden çalışmasını sağlar.

Extreme filtre maksimum 230W'lık bir filtre olduğu için güç amplileri ile veya entegre amplilerle kullanılmamalıdır. Belki tek bir istisna çok ufak (1-5W gücünde) "Single Ended" triod ampliler olabilir.

Bu grafik BlackNoise Extreme filtrenin muhtelif frekanslardaki db cinsinden yutumunu göstermektedir. Sarı çizgi diferansiyel filtreleme (sadece faz veya nötr) ve mavi çizgi ise müşterek filtreleme (faz ve nötr birlikte) eğrilerini gösterir.

Bu tür ekipmanlar için Kabul edilmiş standart 50/50 ohm giriş/çıkış empedans değerleri kullanıldığı için bu grafiğin piyasada mevcut olan diğer filtrelerin grafikleriyle kıyaslanması mümkündür.

 

BlackNoise@Timpani

 

Ana sayfa